esys.ir »

آموزش ایسیس

اطلاعات بیشتر

اضافه کردن کالا

your target price

طرح نیازمندی‌ها

ارائه راهکار

توافق پروژه

طراحی محصول

نمونه‌سازی و تست

محصول نهایی  • فایل فشرده با پسوند RAR یا ZIP
  • حجم فایل حداکثر 10 مگابایت

Idea
IDEA
Design
DESIGN
Sample
SAMPLE
Production
PRODUCTION
After Sales Service
AFTER SALES
SERVICE

خدمات سفارشی سازی می‌تواند در تمام بخش های امبدد سیستم اجرا شود
که به طور کلی در سه دسته تقسیم بندی شده است

1

خدمات طراحی محصول

خدمات طراحی محصول شامل طراحی کیس(Enclosure)، سخت افزار، سیستم عامل، نرم افزار می باشد که همه در طی یک سیکل مشخص انجام می پذیرد.

یک نمونه از طراحی سفارش داده شده ساخته می شود و تحویل مشتری می شود. امکان ارائه فایل های سورس و طراحی ها برای تولید انبوه توسط مشتری نیز وجود دارد.

2

خدمات طراحی و سفارش سازی سخت افزار

طراحی و سفارشی سازی سخت افزار در بیشتر پروژه های امبدد انجام می شود. در برخی از پروژه ها نیاز به طراحی یک بخش سخت افزاری مجزا می باشد و در برخی دیگر نیاز به اصلاح یک سخت افزار موجود و تغییر آن برای یک مسئله خاص دارند. طراحی های بسیار پیچیده چند لایه با فرکانس بالا، سفارشی سازی Core Board و Carrier Board و ساخت PCB های خاص انجام می شود.

این طراحی ها می تواند به صورت فایل سورس انحصاری (سورس قابل استفاده برای دیگر مشتریان نیست)، فایل سورس عمومی (فایل سورس به سفارش دهنده تحویل داده می شود ولی برای دیگر مشتریان نیز قابل استفاده است) و یا به صورت فایل Gerber (این فایل توسط مشتری قابل تغییر نمی باشد) ارائه شود.

3

خدمات سفارشی سازی OS

ایسیس در زمینه خدمات سفارشی سازی سیستم عامل های امبدد فعالیت می کند.

سیستم عامل ویندوز سی ای
(Windows CE)

یک سیستم عامل بسیار قابل اطمینان می باشد وReal-time است. برنامه نویسی بر روی آن با توجه به پشتیبانی از Dot Net Framework بسیار آسان است و برنامه نویسان زیادی می توانند بر روی آن با استفاده از Visual Studio کار کنند.

سفارشی سازی این سیستم عامل توسط نرم افزار Platform Builder انجام می شود و بخشی از آن به صورت متن باز (Open Source) ارائه می شود.

راه اندازی این سیستم عامل از 3 بخش تشکیل می شود. (Bootloader، Eboot و NK) Eboot و NK)

این سیستم عامل دیگر توسط شرکت میکروسافت پشتیبانی نمی شود.

سیستم عامل لینوکس امبدد
(Embedded Linux)

یک سیستم عامل متن باز است و اولین سیستم عاملی است که بر روی بیشتر پروسسورها پورت (راه اندازی) می شود و به صورت بسیار گسترده در جهان بر روی آن کار می شود. با اضافه کردن Real-time Patch به کرنل می توان تا حد زیادی از آن در صنعت استفاده کرد.

توسعه نرم افزار بر روی آن کمی پیچیده تر از سیستم عامل ویندوز و اندروید است و باید با استفاده از محیط توسعه لینوکسی و Cross Compiler برنامه ها توسعه یابند.

سفارشی سازی این سیستم عامل بیشتر به صورت دستی و با توجه به ابزارهای مختلف لینوکسی تولید می شود. راه اندازی محیط توسعه Qt Creator برای این سیستم عامل انجام پذیر است و به درخواست مشتریان اجرا می شود.

راه اندازی این سیستم عامل عمدتا از 3 بخش Bootloader، Kernel و Rootfs تشکیل می شود.

سیستم عامل اندروید
(Android)

این سیستم عامل بین توسعه دهندگان بسیار محبوب است. اما به دلیل زمان زیاد بالا آمدن (Boot time) و همینطور کاربرد غیر صنعتی، در میان توسعه دهندگان امبدد محبوبیت زیادی ندارد.

این سیستم از کرنل لینوکس با فایل سیستم مجزا و بر اساس جاوا استفاده می کند.

توسعه برنامه بر روی آن مانند تمام سیستم های اندرویدی مانند گوشی ها و تبلت ها است.