esys.ir »

آموزش ایسیس


note KeepOut Panelize Files Capability StackUp Size

زمان تحویل PCB

زمان بندی ارسال PCB ها بر اساس روز کاری مطرح شده است (مقصود از روز کاری، روز کاری بین المللی است در واقع شنبه و یکشنبه تعطیل فرض می شود.) و به صورت زیر می باشد:

زمان ساخت PCB + زمان ارسال تا ایران + زمان ترخیص از گمرک و ارسال به دفتر شرکت.

زمان ساخت:

مدت زمانی که طول می کشد تا برد در کارخانه ساخته شود. در صورتی که پرداخت سفارش تا ساعت 11:00 صبح انجام شود، همان روز تولید برد آغاز می شود. (در صورتی که آن روز در چین تعطیل نباشد.)

این زمان به پیچیدگی برد ها بستگی دارد.

زمان ارسال تا ایران:

مدت زمانی که طول می کشد تا کالا به گمرک ایران برسد. کالا ها از طریق کد رهگیری بررسی می شوند تا در صورت بروز مشکل برای رفع آن اقدام شود.

با توجه به تحریم های بین المللی، ممکن است برخی سفارشات در مدت بسیار کوتاهی به ایران ارسال شوند و برخی دیگر در مدت طولانی تری. (این بخش از پروسه، خارج از کنترل شرکت می باشد و به سیاست های تحریمی و حمل و نقل هوایی وابسته است. لطفا در صورت زمانبر بودن آن، شکیبا باشید.)

زمان ترخیص کالا از گمرک:  

با توجه به ناپایداری گمرک فرودگاه امام خمینی، ممکن است برخی سفارشات در مدت بسیار کوتاهی ترخیص شوند و برخی دیگر در مدت طولانی تری. (این بخش از پروسه، خارج از کنترل شرکت می باشد و به سیاست های گمرکی وابسته است. لطفا در صورت زمانبر بودن آن، شکیبا باشید.)

پس از تحویل PCB ها به دفتر ایران، از طرف شرکت با مشتریان تماس برقرار می شود تا در مورد ارسال برد ها، هماهنگی های لازم انجام گیرد.

کیفیت تولید

ایسیس قادر به تولید انواع مختلف مدار چاپی دو لایه تا 50 لایه با کیفیت بالا است. نمونه کیفیت مدارچاپی های تولید شده در کانال اینستاگرام شرکت قابل بازدید است :

نمونه مدار چاپی های تولید شده در ایسیس

مشتریان می توانند با مراجعه به شرکت نمونه کارهای انجام شده را ببینند و از کیفیت کار اطمینان حاصل نمایند. ایسیس در برابر هرگونه ایراد و ضعف کیفیتی مسئول و پاسخگو است.

نکات فنی

 • در صورتی که PCB ارسالی یک PCB معمولی می باشد، شما می توانید با استفاده از فرم استعلام قیمت آنلاین، مشخصات و فایل PCB خود را ارسال نمایید. حداقل فاصله مسیرها در مدارچاپی معمولی 5mil است برای سایر ویژگی ها به صفحه توانایی فنی تولید  مراجعه نمایید.
 • در صورتی که PCB دارای ملاحظات خاصی است، لطفا آن را در بخش توضیحات ذکر نمایید و در صورتی که برد شما حرفه ای باشد و در بخش قیمت آنلاین مشخصات مورد نظر وجود نداشته باشد، در بخش توضیحات آن ذکر نمایید.
 • ابعاد برد ارسالی باید با دقت 2 رقم اعشار (به عنوان مثال: 10.01) و بر حسب سانتی متر ثبت شود تا قیمت دقیق باشد.
 • قیمت های اعلام شده آنلاین، تقریبی می باشد و ممکن است تغییر کند. تغییر قیمت به فایل PCB و اطلاعات همراه سفارش وابسته است. در صورت مغایرت زیاد در قیمت اعلامی و قیمت آنلاین دلایل آن در پیش فاکتور قید خواهد شد.

- فایل

فایل ارسالی می تواند در فرمت فایل سورس PCB باشد و یا فایل گربر Gerber آن باشد. در صورتیکه برد تولید شده مطابق با فایل ارسالی نباشد، ایسیس جوابگو خواهد بود، در غیر اینصورت مسئولیتی بابت سایر موارد ندارد.


فایل های Gerber به صورت یک نقاشی می باشند و لیست قطعات و نام نت ها و اطلاعات اضافی را به همراه ندارند. یک نمونه فایل گربر در شکل زیر نمایش داده شده است:

 آموزش تهیه گربر از نرم افزار آلتیوم

فیلم های آموزشی تهیه فایل گربر برای نرم افزارهای مختلف

چنانچه مشتری مایل به ارسال فایل گربر می باشد، باید نکات زیر را مد نظر قرار دهد:

 • فایل های مورد نیاز باید دارای پسوند *.TXT باشند و یا پسوند آن ها با حرف G آغاز شود. مانند: GTL،  GBL، GKO، GBX، G1،  G2 و ... باشد. فایل های *.CAM به تنهایی شامل فایل های تولید PCB نمی باشند.
 • PCB هایی که توسط نرم افزار پروتئوس طراحی می شوند باید حتما به صورت خروجی گربر باشند. پسوند این فایل ها پس از ایجاد *.TXT می باشد. فیلم آموزشی تولید فایل گربر در نرم افزار پروتئوس را می توان در اینجا مشاهده نمایید.
 • فایل های ارسالی حتما باید شامل فایل NC Drill باشد. پسوند این فایل اغلب *.TXT می باشد.
 • چنانچه فایل مدارچاپی با فرمت PcbDoc ارسال شود، ایسیس مسئولیتی بابت به هم ریختگی متنهای نوشته شده در لایه های مختلف پس از تولید ندارد. در صورتیکه می خواهید متن ها به درستی چاپ شوند، فایل گربر ارسال کنید.
 • در صورت ارسال فایل PcbDoc تمام وایا ها به صورت پیش فرض با سولدر مسک پوشانده خواهد شد. در صورت نیاز به تولید مطابق با فایل، در بخش توضیحات ذکر بفرمایید و یا فایل Gerber ارسال نمایید. به صورت پیش فرض سیلک اسکرین (مارکاژ) که روی پد قرار گرفته باشد حذف خواهد شد.

- پنلایز

تمام فایل های ارسالی باید به صورت جدا باشند. به دلیل تولید PCB ها به صورت عمومی، PCBها مجددا با PCB های دیگران پنلایز می شوند.

بنابراین در صورتی که PCB ها پنلایز شده توسط کاربر باشند:

 • هزینه اضافی بابت پنلایز مجدد دریافت می شود.
 • ممکن است چیدمان برد ها تغییر کند. در صورتی که نباید به هیچ وجه چیدمان تغییر کند، حتما در توضیحات قید کنید.
 • در صورتی که نیاز به پنلایز برای مونتاژ باشد، می تواند چیدمان آن ها به کمپانی سازنده واگذار شود.

- برش دور برد

فایل های ارسالی باید دارای لایه برش دور برد (Keepout layer) باشند و برش دور برد باید یک خط بسته باشد.

شرکت های تولید کننده برد در ایران، به این مهم توجه ندارند و غالبا خود اقدام به کشیدن حریم برد می کنند. مشتریان می توانند با استفاده از خطوطی که در این لایه رسم می شود، چه دور برد و چه داخل برد، محیط برش را تعیین کنند. در صورتی که یک برد خطوط برش خارجی را نداشته باشد به این معنی است که محدوده ی برد برای تولید کننده مشخص نیست و فایل باید مجددا بار گذاری شود.

 • چنانچه برد دارای Cutout می باشد، باید این بخش ها با استفاده از خطوط Keepout مشخص شود. Cutout ها برش های داخل برد می باشند.
 • چنانچه برخی سوراخ های برد نباید متالیزه شوند، این سوراخ ها باید از نوع پد باشند و با برداشتن تیک Plated دیگر متالیزه نخواهند شد. و یا با استفاده از خطوط Keepout رسم شوند.

- استک آپ

 • استک آپ پیش فرض برای محاسبه گر سایت به صورت شکل مقابل می باشد. چنانچه استک آپ تغییر کند، قابل ساخت در سطح 1 نمی باشد. در صورتی که ضخامت کلی برد تغییر کند، فقط ضخامت Core تغییر خواهد کرد.
 • در صورت وجود وایا های کور و یا مدفون (Blind/Buried)در برد های 4 لایه و بیشتر، قیمت محاسبه گر صحیح نمی باشد و باید استعلام شود.
4 and 6 Layer Stackup
 آدرس: تهران - بلوار سعادت آباد - خیابان 34 غربی - پلاک 76 - طبقه 3 - واحد 33
 
تلفن:
 • 88563210 - 021
 • 88633449 - 021
 • 88963982 - 021
 • 86127053 - 021
 
فکس: 89779558 - 021

 ایمیل: info@esys.ir
ایسیس ارائه دهنده خدمات تولید محصولات الکترونیک
مشاوره و پیشنهاد محصول
ارائه مشاوره تخصصی از خدمات ایسیس می باشد که مشتریان را در جهت صرفه جویی در زمان و هزینه های تولید محصول یاری می کند.
طراحی و سفارشی سازی
طراحی و سفارشی سازی سخت افزار، نرم افزار، میان افزار و کیس یا کاور از خدماتی است که توسط ایسیس به صورت تخصصی ارائه می شود.
خدمات سفارش خارج
ایسیس با دسترسی بسیار گسترده به بازارهای الکترونیک (تخصصی) جهانی، می تواند تمام نیازهای مشتریان را برطرف سازد.
تولید نمونه و انبوه محصول
ایسیس با دسترسی به کارخانه های تولید PCB و مونتاژ، می تواند پروژه های مشتریان را با کیفیت بسیار بالا، تولید نماید. شایان ذکر است که تمام مراحل تولید توسط ایسیس کنترل می شود.
ایسیس خدمات کاملی در زمینه طراحی و تولید سیستم های امبد و الکترونیک ارائه میدهد. با استفاده از خدمات ایسیس سختی پروسه تولید را به ما بسپارید و از تولید محصول خود لذت ببرید.